top of page

Nagroda StRuNa-Art 2019 dla Koła Naukowego Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki WSP UMK

15-11-2019

W minioną sobotę 16.11.2019 r. odbył się finał oraz Gala wręczenia nagród konkursu StRuNa 2019 w Warszawie. St-udencki Ru-ch Na-ukowy to program promocji osiągnięć ruchu naukowego studentów i doktorantów realizowany pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Trzecie narodziny Teleskopu Henrego Drapera

03-06-2019

4 czerwca  nasze Koło Naukowe miało okazję uczestniczyć w oficjalnym i uroczystym odsłonięciu 130 letniego ośmiocalowego Teleskopu Drapera. Członkowie naszego koła pracowali nad konserwacją i przywróceniem astrografu do oryginalnego stanu co zaowocowało niesamowitą współpracą Wydziału Sztuk Pięknych UMK z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego oraz Centrum Astronomii UMK.

27-04-2019

Jak co roku Koło Naukowe Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki majówkę spędziło bardzo pracowicie. Tym razem udaliśmy się do słonecznego Madrytu! Już pierwszego dnia po przylocie udaliśmy się na spacer żeby zapoznać się z okolicą, w której mieszkaliśmy. Dotarliśmy do Centrum Sztuki Współczesnej im. Królowej Zofii, następnie podziwialiśmy tropikalny ogród rosnący w samym sercu dworca Atocha. Naszą wyprawę skończyliśmy w Parku Retiro liczącym 120 hektarów. Krótka narada w pięknych okolicznościach przyrody zaowocowała burzą pomysłów na wyprawy do Toledo, Segowii oraz Escorialu.

Wykład prof. Tomasza Ważnego i Barbary Gmińskiej-Nowak

16-12-2018

Jak tradycyjnie o tej porze roku, w poniedziałek 17 grudnia mieliśmy zaszczyt wysłuchać wykładu naszego wspaniałego gościa z Arizony. Profesor Tomasz Ważny już po raz piąty zgodził się na spotkanie z członkami naszego Koła Naukowego oraz innymi studentami Wydziału Sztuk Pięknych. Tym razem jednak towarzyszyła mu Pani magister Barbara Gmińska-Nowak.

Konserwacja Astrografu H. Drapera

19-11-2018

Koło Naukowe Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki UMK jest inicjatorem projektu związanego z konserwacją i restauracją zabytkowego Astrografu Henry'ego Drapera. Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki współpracy Wydziału Sztuk Pięknych UMK z Fundacją Aleksandra Jabłońskiego oraz Centrum Astronomii UMK. Wszelkie prace konserawtorskie wykonywane były pod kierunkiem dr Aliny Tomaszewskiej-Szewczyk oraz mgr Arletty Piaseckiej z Pracowni Konserwacji Zabytków Metalowych, WSP UMK.

Wizyta Konserwatorów z Chin

16-12-2017

W minionym tygodniu nasz Wydział miał przyjemność gościć Konserwatorów malarstwa z Muzeum Narodowego w Pekinie! Podczas krótkiej i intensywnej wizyty goście z Chin mogli poznać od podszewki różne pracownie - również Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Majówka w Atenach

13-05-2017

Już tradycyjnie, jak co roku, w okresie majówkowej przerwy, udaliśmy się na objazd naukowy poza granice naszego kraju. Tym razem celem podróży zostało miasto bogini Ateny, a zarazem obecna stolica Grecji. Napięty program sprawił, że nasza wizyta była niesamowicie intensywna, ale równocześnie bardzo owocna i inspirująca. Już pierwszego dnia zostaliśmy oprowadzeni (przez jednego z tamtejszych konserwatorów) po Muzeum Sztuki Bizantyjskiej i Chrześcijańskiej w Atenach, a także po jego wspaniałych pracowniach konserwatorskich. I gdyby tego wszystkiego było mało Pan Georg Kakavelos zaprowadził nas również do pobliskich ogrodów, w których obecnie znaleźć można ruiny antycznej palestry i arystotelesowkiego Lykeionu.

Objazd Naukowy - Sandomierz i okolice

09-04-2017

Podczas gdy większość z nas, ma w pamięci dopiero co minione święta Wielkiej Nocy, Nasze Koło Naukowe z sentymentem wspomina objazd naukowy po Sandomierzu i okolicach, który odbył się w dniach 7-9 kwietnia 2017 r. Za zaproszenie oraz wspaniałą organizację i sympatyczną atmosferę dziękujemy Kołu Naukowemu Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki,  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W szczególności zaś Marii Zając i opiekunowi Koła dr hab. Pawłowi Pencakowskiemu za fantastyczny i bogaty program wycieczki.

Wizyta w ICNT UMK

02-04-2017

Mieliśmy przyjemność gościć dzisiaj w placówce należącej do naszej macierzystej uczelni - Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK rozpoczęło swoją działalność w 2013 roku i od tamtej pory służy rozwijaniu nowoczesnych technologii i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w sferach nauki i badań takich jak biologia, medycyna, informatyka i fizyka, ale także - konserwacja dzieł sztuki. Centrum od lat prowadzi dokładne badania związane ze strukturą i budową materii zabytkowej.

Wystawa Kopii Malarskich Studentów Konserwacji

23-03-2017

Zakład Technologii i Technik Malarskich Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz Koło Naukowe Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki zapraszają na KOPIE ’17. 
Będzie to pierwsza tego rodzaju wystawa na naszym Wydziale, a zarazem unikatowa okazja aby z bliska móc przyjrzeć się efektom semestralnej lub całorocznej pracy studentów konserwacji UMK.

Wykład Pana Sławomira Oleszczuka

27-02-2017

Wydział Sztuk Pięknych UMK miał przyjemność gościć dzisiaj Pana Sławomira Oleszczuka - Rzeczoznawcę Ministerialnego w zakresie opieki nad zabytkami w dziedzinie rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej o specjalizacji witraż, zabytkowe oszklenie i szkło zabytkowe. Nie była to jednak pierwsza wizyta Pana Oleszczuka na naszym Wydziale. Jak sam wielokrotnie podkreślał, Uniwersytet Mikołaja Kopernika to jego Alma Mater, a on sam jest dumnym absolwentem naszego Wydziału.

Wykład dr hab. Elżbiety Szmit-Naud

25-01-2017

W czwartek, 26 stycznia po raz kolejny odbył się gościnny wykład dla naszego Koła Naukowego oraz wszystkich innych, chętnych studentów Wydziału Sztuk Pięknych. Tym razem spotkała się z nami Pani dr hab. Elżbieta Szmit-Naud - absolwentka oraz wieloletni pracownik Zakładu Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej na UMK.

Spotkanie dotyczyło zagadnień jakimi Pani profesor, zajmuje się od 2006 roku - chodzi mianowicie o prace dotyczące szczególnego rodzaju dziedzictwa artystycznego, jakim są historyczne dekoracje teatralne.

Spotkanie z Panią Justyną Łaskowską

11-01-2017

Członkowie Naszego Koła Naukowego mieli dzisiaj świetną okazję aby spotkać się z ekspertem z dziedziny szeroko pojętych dofinansowań oraz obsługi projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Pani Justyna Łaskowska jest bowiem zastępcą kierownika w Biurze Zarządzania Funduszami Strukturalnymi na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalnie z okazji wystąpienia dla studentów konserwacji i restauracji dzieł sztuki, przygotowała dla nas wspaniałą prezentację dotyczącą dofinansowań właśnie w tej konkretnej dziedzinie gospodarki.

Warsztaty dla najmłodszych

14-12-2016

Po raz pierwszy Nasze Koło Naukowe miało przyjemność gościć  ze swoimi warsztatami

"na wyjeździe". Zostaliśmy bowiem poproszeni o przeprowadzenie zajęć z pozłotnictwa przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Brukach Unisławskich. Dzięki pomocy cudownej, szkolnej Kadry nauczycielskiej, udało się naszej 3-osobowej delegacji,  w składzie: Paula Śwituszak, Dominika Piela i Gabriela Kulicka, przeprowadzić warsztaty z ponad 50-cioma zuchami z podstawówki i przedszkola. Dzieci złociły, a następnie ozdabiały kryształkami i wstążeczkami styropianowe pingwinki, gwiazdki, choinki i bałwanki - ależ to był świąteczny, kreatywny zamęt!

Wykład prof. Tomasza Wa​żnego

01-12-2016

Już tradycyjnie - o tej porze roku, mieliśmy zaszczyt gościć naszego wspaniałego gościa z Arizony.

Profesor Tomasz Ważny już po raz czwarty zgodził się na spotkanie z członkami naszego Koła Naukowego oraz innymi studentami Wydziału Sztuk Pięknych. Każde kolejne spotkanie jest podróżą w odległe zakątki naszej wspólnej przeszłości. Jest to wyjątkowa opowieść, ponieważ snują ją długowieczne, ale i cierpliwe istoty, z którymi jako gatunek od samego początku dzielimy naszą planetę i losy. Historię zapisaną w drzewach można odczytać nie tylko dzięki ciężkiej pracy, ale i prawdziwej pasji. To nią właśnie dzieli się z nami Profesor  Tomasz Ważny.

Wykład dr Haliny Rosy

23-11-2016

Mieliśmy przyjemność gościć dzisiaj w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu, na wykładzie dr Haliny Rosy z Zakładu Konserwacji i Restauracji Papieru i Skóry na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Wystąpienie dotyczyło historii produkcji oraz zastosowania tworzywa rzeźbiarskiego jakim jest papier mâché. Pani dr Halina Rosa opowiedziała nam również o problemach konserwatorskich wynikających ze specyfiki budowy takich właśnie obiektów, a także o tym jak papier mâché może być z powodzeniem stosowany do uzupełnień ubytków w zupełnie innych materiałach.

Konferencja o Mostowej

18-11-2016

Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych prof. dr hab. Elżbieta Basiul zaprasza na konferencję.

Obrady będą podsumowaniem wyników badań realizowanych w ramach projektu Wielomodułowe interdyscyplinarne badania nieniszczące obiektów architektury na przykładzie gotyckich kamienic mieszczańskich w Toruniu. Konferencja rozpocznie się o godz. 15:30 dnia 19. listopada 2016 r. w Sali Tymona, na Wydziale Sztuk Pięknych przy ul. Sienkiewicza 30/32 w Toruniu. Realizacja projektu była podstawą przyznania Wydziałowi Sztuk Pięknych UMK tytułu Polska Nagroda Innowacyjności 2016. 

Konferencja we Wrocławiu

25-10-2016

4-osobowa delegacja naszego Koła Naukowego, po raz pierwszy w tym roku miała przyjemność gościć na konferencji - tym razem zorganizowanej w samym sercu Wrocławia. Tegoroczna 11. edycja Dni Oszczędności Energii została zadedykowana specyficznym wyzwaniom i działaniom związanym z opieką nad budowlami zabytkowymi, w których jak w żadnym innym wypadku wykonawcy prac spotykają się z wieloma ograniczeniami w kontekście możliwości ingerencji w materię zabytku oraz wyzwaniami związanymi z poprawą wydajności termoenergetycznej budowli.

VII Toruńska Noc Naukowców

29-09-2016

Bardzo serdecznie zapraszamy do Młyna Wiedzy wszystkich ciekawskich – tych małych i tych troszkę starszych - aby razem z Nami prześledzili drogę powstawania karnawałowych, pięknych masek. Pokażemy od podszewki jak łatwo sprawić, by zalśniły niczym najdroższe kruszce - złotymi

i srebrnymi foliami. Wytłumaczymy tajniki pozłotniczej techniki, którą  w przyszłości każdy, jeśli tylko znów będzie miał ochotę, będzie mógł zastosować w swoim domowym zaciszu. Najwięksi śmiałkowie będą mogli sami udekorować maskę i przekonać się jakie to łatwe i przyjemne.

Majówka w Barcelonie

29-04-2016

Udało się! Kolejna majówka - kolejny wspaniały wyjazd, tym razem wybraliśmy się do samego serca Katalonii. Zwiedzanie rozpoczeliśmy od El Raval, dzielnicy leżącej po zachodniej części Rambli – skupiska najważniejszych zabytków m.in. Teatru Poliorama z siedzibą Reial Academia de Ciencies i Arts, za nim, barokowy Esglesia de Betlem, dawny jezuicki kościół z 1671 r., należący do zabudowań uniwersyteckich i odbudowany po pożarze, Grand Teatre del Liceu – siedziba opery, a także z naszym ulubionym targowiskiem - La Boquerią.

XVI Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

22-04-2016

Non Omnia Vanitas - czyli jak namalować niderlandzką martwą naturę?
Koło Naukowe Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki zaprasza na niezwykłą podróż w czasie - wprost do XVII-wiecznego warsztatu niderlandzkiego artysty! Naszym gościom zdradzimy tajniki malarstwa olejnego z czasów, gdy na płótnach królowały Martwe Natury - alegoryczne przedstawienia posiłków, owoców, instrumentów, kwiatów oraz przedmiotów codziennego użytku – określane również mianem Vanitas.

Studia rysunkowe - wystawa

07-04-2016

Dom Muz wraz z prof. Michałem Tragerem zapraszają na wystawę prac rysunkowych studentów Instytutu Zabytkoznastwa i Konserwatorstwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Wystawa prezentuje wykonane przez studentów na zajęciach studia rysunkowe modela. Są to wizerunki postaci oraz detale ciała ludzkiego. Wszystkie rysunki powstały na przestrzeni wielu lat i wykonane zostały z natury.

3rd International Student Conference of Conservation and Restoration of Works of Art

16-03-2016

W Krakowie odbyła się 3. Międzynarodowa Konferencja Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Wspaniale zorganizowana i nagłośniona impreza ściągnęła studentów, doktorantów

i konserwatorów z całego świata. Mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w trzech dniach ciekawych i różnorodnych wykładów, dotyczących każdej z dziedzin jaką może zajmować się nasza profesja.

Weekend z Beksińskim

21-01-2016

Kolejny weekend rozpoczęliśmy artystyczną wyprawą - tym razem niedaleko, do naszej sąsiadki Bydgoszczy, gdzie głównym celem była Galeria Miejskia BWA. Tytuł wystawy: Zdzisław Beksiński. Poza snem.. i tak też było. Galerii udało się zgromadzić ponad 200 prac tego wspaniałego polskiego artysty, a o skali projektu świadczą tłumy zainteresowanych, które zwiedziły wystawę od czasu wernisażu. Wszystkim którzy jeszcze nie mieli okazji, bardzo gorąco polecamy!

Życie Sztetla - wystawa

13-01-2016

My byliśmy na wernisażu, ale wszystkich pozostałych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Uniwersyteckiego, gdzie aktualnie można zobaczyć wystawę pt. Życie Sztetla. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie państwo na stronie http://www.umk.pl/wiadomosci/?id=20160112130420

Warsztaty z Ewą Wilmanowicz

15-12-2015

16 grudnia trzech przedstawicieli naszego Koła Naukowego wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Samorząd Studencki UMK, przeznaczonym dla organizacji studenckich i kół naukowych. Jego celem było podniesienie kompetencji uczestników z zakresu event management oraz zapoznanie z technikami promocji.
Szkolenie poprowadziła Ewa Wilmanowicz, absolwentka UMK, laureatka Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP, Stypendystka Rządu Francuskiego, obecnie trener i zawodowy mówca. Wieloletni członek Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Zapomniane miejsca kujawsko-pomorskiego - wykład

08-12-2015

Nasza delegacja miała dzisiaj wielką przyjemność wysłuchać wykładu Pana Tomasza Stochmala, poświęconego Zapomnianym miejscom kujawsko-pomorskiego. Spotkanie zostało zorganizowane w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przez Panią Katarzynę Kluczwajd i wpisuje się w cykl spotkań pt. Toruń miasto zabytków. Równie miłym akcentem na koniec spotkania była loteria, w której jedna z naszych koleżanek wygrała książkę - Przewodnik, opowiadający o zapomnianych miejscach w naszym województwie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony wydarzenia na facebooku, na której można znaleźć zdjęcia niektórych omawianych przez Pana Tomasza obiektów.

https://www.facebook.com/events/170901196594159/?active_tab=posts

Koło na StRuNie

03-12-2015

Bardzo miło nam poinformować, że nasze Koło widnie w rejestrze Kół Naukowych na stronie Studenckiego Ruchu Naukowego - StRuNa.edu.pl, gdzie można nas już znaleźć pod adresem: http://struna.edu.pl/baza/kolo-naukowe-studentow-konserwacji-i-restauracji-dziel-sztuki-uniwersytet-mikolaja-kopernika-w-toruniu-1/
Kolejnym miłym akcentem jest zakwalifikowanie nas do drugiego etapu konkursu na najlepsze Koło Naukowe w 2015 Roku. 

Wykład prof. Tomasza Ważnego

03-12-2015

W zeszły piątek odbył się kolejny - już trzeci z cyklu wykładów, prowadzonych co roku przez prof. Tomasza Ważnego.

Salę wykładową jak zwykle z tej okazji oblegały spragnione wiedzy tłumy studentów. Tym razem, kontynuowana była narracja dotyczcą najstarszych znanych naukowcom ludzkich osiedli, ze szczególnym uwzględnieniem ruin znajdujących się głównie na terytorium Ameryki Północnej tj. np. Pueblo Bonito. Profesor opowiedział nam o problemach związanych z datowaniem i konserwacją znajdującego się tam drewna.

Konferencja w Warszawie IIC

14-10-2015

IIC 2015 Student & Emerging Conservator Conference - Making the transition.
Kierunek Warszawa! Trzymajcie kciuki za prelegentów i do zobaczenia w stolicy!

Toruńka Noc Naukowców

24-09-2015

Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, do zgłębienia sekretów sztuki pozłotniczej. Pokażemy jak sprawnie i szybko zamienić w złoto wybrany przedmiot! Przynieście coś, co chcecie by zabłysło jak najdroższy klejnot. Jeśli ktoś nie będzie miał swojego skarbu, oferujemy maski z papier-mache, które każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Ponadto do dyspozycji będą wszelkie ozdoby, które według indywidualnego pomysłu upiększą pozłacaną rzecz- cekiny, piórka itp.  Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tego niezwykłego rzemiosła, rozwiejemy wszelkie wątpliwości, a każdy choć na moment będzie mógł się poczuć jak królewski jubiler!

Święto Miasta Torunia - warsztaty

26-06-2015

Kolejny raz wyszliśmy ze wspaniałą sztuką pozłotniczą do najmłodszych! Tym razem nasze Koło zostało poproszone o poprowadzenie warsztatów z okazji Święta Miasta Torunia. Każdy ciekawski, mały człowiek mógł na chwilę przycupnąć w naszym błękitnym namiocie, aby rozkoszować się pięknem i możliwościami jakie daje prezentowana przez nas technika. Mali Mistrzowie złocili dla siebie maski - jedne zachwycające, inne z przerażającym grymasem ..ale nie wszyscy, był również chłopiec, który skradł nasze serce, a dla swojej mamy udekorował doniczkę.. 

Majówka we Florencji

01-05-2015

15 członków naszego Koła Naukowego po raz kolejny miało okazję spędzić tydzień w jednym z najpiękniejszych, europejskich miast. Organizacja wyjazdu edukacyjnego do Florencji, miała na celu poznanie tej wspaniałej, włoskiej kolebki renesansu i zapoznanie się ze zbiorami jej niezliczonych muzeów. Oprócz tego, wyjazd obejmował również oprowadzanie po pracowniach konserwatorskich takich ośrodków jak: Palazzo Corner-Spinelli; Scuola Edile, villa La Petraia; Fortezza da Basso oraz liczącego kilka wieków tradycji, wyrabiania materiałów plastycznych, a obecnie również konserwatorskich, sklepu rodziny Zecchich.

XV Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

17-04-2015

Sekret Króla Midasa - warsztaty z "zamieniania" w złoto!

Zapraszamy na niezwykłą przygodę śladami legendarnego króla Midasa! Choć mawiają, że nie wszystko złoto co się świeci, to warto jednak posiąść wiedzę o tym, w jaki sposób nadać szlachetnego wyglądu zwykłym przedmiotom. Opowiemy i pokażemy jakie techniki i możliwości stoją przed nowymi naśladowcami mitycznego króla. Nauczymy krok po kroku trudnej sztuki obchodzenia się z cienkimi jak piórko płatkami różnobarwnych metali..

Wystawa prac Olgi Boznańskiej

10-04-2015

Kolejny raz mieliśmy przyjemność znaleźć się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tym razem naszym głównym celem było specjalnie przygotowane przez placówkę oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie dedykowanej twórczości Olgi Boznańskiej. Oprócz malarskch dzieł artyski, mogliśmy tam znaleźć również jej fotogafie, rysunki, ba! nawet całe szkicowniki, palety i kasety malarskie.  Wystawa w sposób wyczerpujący przedstawiała etapy rozwoju artyski, szczególnie w kontekście ducha czasów i możliwych inspiracji.

Wykład prof. Tomasza Ważnego

11-12-2014

Już drugi raz mieliśmy przyjemność gościć prof. Tomasza Ważnego na popołudniowym wykładzie dla wszystkich chętnych studentów z WSP. Jak zwykle publiczność dopisała, a nawet zabrakło miejsc siedzących - nic jednak nie zdołało powstrzymać studentów przed wysłuchaniem kolejnych fascynujących opowieści. Tegoroczny wykład nosił tytuł "Badania dendrochronologiczne na przykładzie wykopalisk w Biskupinie".  Dowiedzieliśmy się sporo na temat historii dendrochronologii oraz jej kluczowym znaczeniu dla datowania drewnianych obiektów archeologicznych.

Majówka w Berlinie

30-04-2014

Członkowie naszego Koła wykorzystują każdą wolną chwilę aby podróżować do tętniących życiem i historią miejsc, poznawać zagraniczne ośrodki i znajdujące się w nich placówki kultury. Jest to jedyna okazja, dzięki której możliwy jest kontakt z najwyższej klasy specjalistami, obiektami i pracowniami konserwatorskimi - w ten sposób poszerzamy horyzonty, rozwijamy wrażliwość. Wyjazd do Berlina choć krótki, bo tylko kilkudniowy 

(27-29.04.2014) okazał się bardzo dobrze zorganizowany. 

Muzeum Narodowe w Warszawie

17-01-2014

Ubiegły weekend nasze Koło Naukowe spędziło w sercu stolicy. Po kilku rozmowach z dyrekcją, został zorganizowany wyjazd do pracowni konserwatorskiej w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jego celem było przede wszystkim zapoznanie się ze specyfiką pracy konserwatora w Muzeum oraz omówienie najważniejszych realizacji konserwatorskich, przeprowadzonych tam w ostatnich latach. Dzięki wielkiej uprzejmości i życzliwości pracowników Muzeum zostaliśmy oprowadzeni po wystawie stałej, poznaliśmy sekrety konserwacji słynnej Pomarańczarki, a także pozwolono nam spojrzeć na Bitwę pod Grunwaldem z "innej strony".

Wykład prof. Tomasza Ważnego

10-12-2013

Dziś wieczorem mieliśmy zaszczyt wysłuchać wykładu prof. Tomasza Ważnego, wieloletniego wykładowcy UMK oraz czynnego profesora The University of Arizona. Wystąpienie pt. „Metody datowania drewna w konserwacji dzieł sztuki” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem naszych studentów, a sala wykładowa dosłownie pękała w szwach. Dzięki takiej frekwencji w planach jest już cykl spotkań z prof. Ważnym, który zawsze z wielką radością i entuzjazmem dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Please reload

bottom of page